Pri výbere hostingu pre Vaše stránky prihliadajte najmä na tieto faktory:

  • predpokladaný počet návštevníkov
  • zameranie webu
  • tolerancia výpadkov a nedostupnosti
  • kvalita technickej podpory

Klasické blogy, firemné weby a menšie portály nezaťažujú hosting, takže nie je s nimi problém. V prípade veľkej návštevnosti (v desiatkach tisícov návštevníkov) alebo v prípade, že web bude poskytovať napr. služby náročné na webový priestor neodporúčame využívať štandartné webhostingové balíky, ale informovať sa u technickej podpory jednotlivých hostingov, ktoré vám poradia, ako postupovať ďalej.

Je veľkosť priestoru doležitá?
Nezabúdajte, že klasická webová prezentácia spolu s databázou má len zopár MB, čiže pokiaľ nemáte vyslovene stránky s množstvom súborov a dát, netreba sa pri výbere hostingu riadiť na základe veľkosti ponúkaného priestoru.
Jednotlivé hostingové balíky sa často líšia len množstvom priestoru k dispozícií. Preto dobre zvážte, či budete platiť väčšie peniaze za aj tak zbytočne nevyužitý priestor.

Výpadky
Väčšina hostingov poskytuje 99,9% garanciu dostupnosti. To znamená buď ročne okolo 9 hodín nefunčnosti stránky alebo nefunkčnosť webu pre každého približne tisíceho návštevníka, ktoré sa nemusia nevyhnutne vyskytnúť, ale prevádzkovateľ má na ne právo. Pokiaľ si podobné výpadky nemôžete dovoliť, vyberte si hosting so 100% garantovanou dostupnosťou. Takéto hostingy sú však väčšinou o dosť drahšie, preto je na vás, či vám tých pár momentov nedostupnosti stojí za peňažný rozdiel.

Technická podpora
Asi najdoležitejšou časťou hostingových služieb je technická a zákaznícka podpora. Jej kvalita závisí od rýchlosti reakcie na vaše otázky, či na rýchlosť riešenia technických problémov.
Väčšina hostingov nemá nonstop technickú podporu, alebo nereaguje na otázky či technické problémy okamžite. Niektoré webhostingy napríklad neposkytujú administračné rozhranie, kde sa dajú nastaviť parametre hostingu. Miesto toho musíte písať na podporu, ktorá nie je vždy prítomná, alebo nereaguje na požiadavky okamžite.

Pokiaľ potrebujete s hostingom často pracovať a nechcete byť obmedzovaní podporou, voľte hostingy s rýchlou podporou a kvalitnou administráciou.

 
 
 
 
Web stránka v prestavbe.  
 
Ďakujeme za pochopenie.  
 
Kontakt: kontakt@porovnaniehostingov.sk