Internet je ve─żk├í sie┼ą, cez ktor├║ prech├ídzaj├║ inform├ície. To vie ka┼żd├Ż. Av┼íak nie ka┼żd├Ż si vie celkom predstavi┼ą komplexnos┼ą cel├ęho syst├ęmu. Po zadan├ş webovej adresy do prehliada─Źa sa na─Ź├şta str├ínka. S├║bory tejto str├ínky odo┼íle server (po─Ź├şta─Ź, pripojen├Ż do siete) priamo do v├í┼ího po─Ź├şta─Źa a zobraz├ş sa str├ínka. Server be┼ż├ş nonstop a je pripraven├Ż v pr├şpade po┼żiadavky od kohoko─żvek odosla┼ą v┼íetky potrebn├ę inform├ície, aby sa zobrazila str├ínka.

Ak chceme prev├ídzkova┼ą webstr├ínku, potrebujeme teda po─Ź├şta─Ź, ktor├Ż bude ma┼ą r├Żchle pripojenie k internetu a p├┤jde nonstop. Ak niekto niekde bude chciet na─Ź├şta┼ą webstr├ínku, po─Ź├şta─Ź t├║to po┼żiadavku spracuje a odo┼íle d├íta. Je v┼íak hl├║pos┼ą, aby sme prev├ídzkovali tak├Żto stroj doma – bolo by to neefekt├şvne, n├íkladn├ę, a nikdy by sme pri priemernej str├ínke nevyu┼żili cel├Ż server.

Preto vznikli webhostingov├ę spolo─Źnosti – maj├║ vlastn├ę priestory s vlastn├Żmi servermi a pon├║kaj├║ webhosting – priestor pre webstr├ínku na ┼ípeci├ílnom po─Ź├şta─Źi (serveri) pripojenom na ve─żmi r├Żchly internet.

Poskytovate─ż webhostingu sa mus├ş o stroje stara┼ą, mus├ş by┼ą pr├ştomn├Ż technik, a ─Źastokr├ít je potrebn├ę, aby datacentr├í boli v klimatizovan├Żch miestnostiach. Toto je ekonomicky v├Żhodn├ę len vo ve─żkom.

Prev├ídzkovate─ż sa tie┼ż star├í o technol├│gie nain┼ítalovan├ę na serveroch a zabezpe─Źuje, aby va┼íe str├ínky boli na internete nonstop k dispoz├şci├ş a funk─Źn├ę.

 
 
 
 
Web str├ínka v prestavbe.  
 
─Äakujeme za pochopenie.  
 
Kontakt: kontakt@porovnaniehostingov.sk